ארגון חתונה - מה? מתי? איפה? המירוץ לתכנון חתונה מתחיל

כשמגיע הרגע להתחיל לתכנן, יש כמה דברים מרכזיים שצריך לחשוב עליהם:

תקופה        

באיזה חודש הייתם רוצים להתחתן? בקיץ מזג האוויר יותר נוח, ניתן לערוך את החופה תחת כיפת השמים, והחתונה בדרך כלל נמשכת עד שעות מאוחרות יותר. עם זאת, גם המחירים יקרים יותר וכשהחתונה בחוץ, בקיץ שלנו, תמיד יש סיכון שיהיה חם מדי, והרי אף אחד לא רוצה שהאורחים שלו יתחילו להזיע... בנוסף, הרבה אנשים רוצים לחגוג בקיץ, ולא פעם נוצר "עומס של אירועים" שעלול להכביד על האורחים.

חתונה בחורף היא בדרך כלל חסכונית יותר. רוב המקומות ושלל הספקים מתמחרים את שירותיהם במחירים זולים יותר בתקופה הזאת. בנוסף, יש פחות אירועים ולכן האירוע שלכם יהיה ייחודי ויבלוט. חתונה בחורף תיערך, כמובן, במקום סגור או לכל הפחות מקורה וכדאי לזכור שתמיד ייתכן מזג אוויר סוער וסגרירי שעלול להשאיר כמה מהמוזמנים בבית...

מקום לחתונה - גן / אולם / טבע / בית

איפה הייתם רוצים לערוך את החתונה? האם במקום פתוח או באולם סגור? או שאולי לשלב בין חוץ ופנים? האם אתם מעוניינים בחתונה אינטימית בבית או מעדיפים למצוא את המקום הייחודי שלכם בטבע ולתכנן שם את החתונה שלכם בעצמכם?

כמובן שמומלץ להתחשב במזג האוויר: בחורף עלול להיות קר מדי לערוך חופה תחת כיפת השמים, ובקיץ עלול להיות חם מדי לריקודים בחוץ.

עניין של זמן

האם אתם מעוניינים באירוע רשמי וחגיגי יותר בערב או שאתם מחפשים את האווירה השלווה והנינוחה של שעות אחר הצהריים? אירוע ביום שישי בצהריים הוא בדרך כלל זול יותר, ומאחר שלמחרת לא הולכים לעבודה, האורחים לא ממהרים ללכת הביתה.

מיקום גיאוגרפי

מומלץ להתחשב במקום המגורים של המשפחות והחברים. אנשים לא כל כך אוהבים לנסוע שעתיים בפקקים בדרך לחתונה. אם המשפחות גרות באזורים שונים בארץ, מומלץ לחפש מקום טוב באמצע.

חשוב לשים לב שישנם הבדלי מחירים משמעותיים בין אזורים שונים בארץ: בצפון ובדרום הרבה יותר זול לעומת אזור המרכז והשרון. גם מחירי הספקים משתנים בהתאמה.

כמה מוזמנים?

כדי לחפש מקום שמתאים לכם, חשוב לדעת כמה מוזמנים יש לכם, פחות או יותר. בקשו מהמשפחות להעביר לכם רשימות כלליות והכינו רשימה גם בעצמכם. במידת הצורך, תוכלו לצמצם את הרשימות בהמשך. ברוב המקרים, הרשימה תגדל ככל שהחתונה מתקרבת, אך כשמתחייבים מול המקום שבו תיערך החתונה, מומלץ להתחייב על מספר נמוך יותר של מוזמנים כי תמיד תוכלו להגדיל את הרשימה, אבל לא להקטין אותה – המספר שתתחייבו עליו יהיה מינימום המנות שעליהן תחויבו לשלם.

עלות חתונה - הכל עניין של מחיר

חשוב להגדיר תקציב ולהחליט מה חשוב לכם ולא תוותרו עליו ועל מה אפשר להתפשר. לדוגמה, אירוע ביום חמישי עולה הרבה יותר מאירוע בכל יום אחר בשבוע. חשוב מאוד להיות מודעים להוצאות כדי לא לחרוג מהתקציב. ראו בעזרה מההורים מתנה, כך תרגישו שאתם אלה שמנהלים את האירוע מבחינה כספית ומחליטים איך לחלק את התקציב ותהיו ערים יותר לעלות החתונה הכוללת.

החתונה עצמה נמשכת כמה שעות, אבל ההכנות יכולות להימשך מספר חודשים. נצלו את התקופה כדי ליהנות מהתכנונים. זה האירוע שלכם וכולו רק בשבילכם – חבל שלא תיהנו בדרך. לכן, השתדלו להימנע מוויכוחים מיותרים, ונסו להתפשר וללכת לקראת בן הזוג ובני המשפחה.

זכרו תמיד שכולם מוזמנים לייעץ, אבל רק אתם תחליטו.צור קשר

מיכל שני-בנטוב

michal@planawed.co.il

054-3043660

www.michalshani.com

 
 
 
אודות

שמי מיכל שני-בנטוב, מעצבת גרפית במקצועי. התחתנתי לפני כשנה ובמהלך כל תהליך ההכנות ליווה אותי יומן שהכנתי לעצמי בו יכלתי לכתוב את כל הדברים שצריך לעשות, את כל מה שאני צריכה לשאול וגם מקום לשים בו תמונות שנתנו לי השראה לשמלות, לשיער ועוד. היומן עזר לי ונשאר לי למזכרת מהחתונה.

כשחברה טובה שלי הודיעה שהיא מתחתנת, רציתי להעביר לה את כל הידע שצברתי ולכן איגדתי את כל מה שעשיתי, התייעצתי עם כלות נוספות, דיברתי עם מומחים מתעשיית החתונות וקראתי המון על כל הקשור לחתונות. מהכל ביחד, הצלחתי לרכז את היומן הזה. מאז התחתנו חברות נוספות שלי והיומן הפך למתנה המושלמת ממני אליהן. כל כלה נתנה את התוספת הקטנה ליומן וביחד נוצר היומן שלפניכם.

אני מאמינה שחשוב להנות מכל שלב התכנון ואני מקווה ש”איך לארגן חתונה ולהנות מזה” יעזור לכם לעשות זאת.

יחד עם הנסיון שלי ככלה והיותי מעצבת גרפית, יצרתי את היומן הזה עם המון אהבה. תהנו ומזל טוב!