דברים שחייבים לדעת לפני שחותמים על חוזה עם מקום האירוע

 

חיפוש המקום המושלם לערוך בו את חתונתכם הוא הדבר הקשה ביותר בכל התהליך - מקום שיגרום לכם להרגיש פרפרים בבטן, אך עדיין יעמוד במסגרת התקציב ושייענה על כל בקשותיכם, לא פשוט בכלל.

משמצאתם מקום שכזה, מומלץ להביא מישהו נוסף, שאתם סומכים עליו שייתרשם גם הוא מהמקום בעיניים אובייקטיביות.

ברגע שההחלטה נעשתה בליבכם, כל שנשאר הוא לחתום על חוזה. כמה דברים חשובים לשים לב אליהם בטרם תחתמו:

כמה אורחים הוא מכיל?

שימו לב לא לבחור מקום קטן שיהיה צפוף מדי ביחס לכמות האורחים ולחילופין, שלא ייראה ריק. במקומות בהם אתם לא בטוחים, ניתן לבקש להגיע ביום בו יש אירוע עם מספר מוזמנים כמו שלכם, כך תוכלו להתרשם על מידת הנוחות / צפיפות.

האם מתקיימים במקום מספר אירועים בו זמנית?

קחו בחשבון שעלול להיווצר מצב של בלבול בהגעה של האורחים לאירוע הנכון, לכן חשוב לוודא כי ההכוונה לאורחים נעשית בצורה ברורה ושישנה הפרדה מוחלטת בין האירועים. בעייה נוספת שעלולה לקרות היא רעש מהאירוע הנוסף (למשל, בדיוק בזמן החופה שלכם, יתנגן שיר שבירת כוס שלהם). בדקו בזמן אירוע, האם שומעים את האירוע הנוסף?

האם המקום מוגבל מבחינת שעות?

אתם כבר מתכננים חתונה עד הבוקר, אבל יכול להיות שהמקום לא מאפשר זאת... חשוב לוודא האם ישנה הגבלת שעה במקום האירוע וכמו כן, לברר האם ישנו תשלום נוסף מעבר לשעה מסויימת. במידה וכן, נסו להתמקח גם על הסעיף הזה. קחו בחשבון שחתונה ממוצעת מסתיימת עד השעות 1-2 בלילה.

אקוסטיקה

הצעירים כמובן מגיעים בשביל המוזיקה והריקודים בחתונה, אך האוכלוסייה היותר מבוגרת, נוטה לשבת, להנות מהחברה ולנהל שיחות. כדי לאפשר לשני העולמות לחיות בשלום, חשוב לברר האם הרמקולים פונים לרחבה ובכך מאפשרים לכל מי שלא בקרבתה, לנהל שיחה שקטה. האורחים שלכם יודו לכם אם האקוסטיקה תהיה טובה. אחת הטענות הכי נפוצות אצל מבוגרים היא: "היה מאוד רועש, לא יכלנו לדבר...".

היכן ימוקמו החלקים השונים של הערב?

קבלת פנים, חופה, ריקודים. שימו לב שיש איזו שהיא זרימה הגיונית בין החללים השונים, במעבר בין חלק לחלק (למשל שהחופה היא לא הדבר הראשון שהאורחים רואים כשהם מגיעים למקום, אלא אזור הקבלת פנים). בנוסף, ודאו כי החללים הם בגדלים המתאימים לכמות האורחים שלכם (רחבת ריקודים למשל).

הבר

אנשים מגיעים לחתונה כדי להנות ולהשתחרר והבר הוא המקום לכך. שימו לב היכן ממוקם הבר, האם הוא קרוב לרחבה ונגיש לרוקדים? בנוסף, בררו האם ישנה אפשרות של הוצאת שתייה (צ'ייסרים) לרחבה בזמן הריקודים. כדאי לבדוק גם האם הבר הוא של המקום או שהוא בר חיצוני? איזו שתייה אלכוהולית כלולה במחיר ומה תרצו לשדרג? לעיתים משתלם לקנות שתייה אלכוהולית באופן עצמאי. ודאו אם ישנה אפשרות כזו ואם כן, האם ישנן הגבלות כלשהן (שתייה חייבת להיות כשרה וכד').

האוכל

אחד הדברים שאורחים זוכרים מחתונה הוא האוכל. ישנם מקומות שמספקים קייטרינג של המקום או שעובדים עם קייטרינג חיצוני. במידה והקייטרינג הוא של המקום - התנו את החוזה בטעימת המנות. בנוסף, בידקו האם יש בופה או הגשה אישית? כך תוכלו לבחור מה מתאים לכם.

נוחיות זה חשוב!

במידה והנושא רלוונטי עבורכם, וודאו האם יש גישה לנכים / אנשים מבוגרים וכך גם לגבי שירותים עבור אותם אנשים (לא במעלה מדרגות תלולות, למשל)

ודאו מה מספר תאי השירותים ביחס לכמות האורחים? שלא יווצר מצב אבסורדי (במיוחד בשירותי הנשים), של תורים משתרכים. כמו כן, בידקו האם המקום שומר על ניקיון השירותים בזמן האירוע? (מומלץ להתרשם בעת ביקור בזמן אירוע).

אקסטרות

לכל אחד יש החלום שלו לגבי החתונה, אך כל מקום והחוקים שלו. ודאו האם המקום מאפשר מצלמות רחף וקונפטי, או כל רעיון אחר שחשבתם לעשות. האם יש אפשרות למסכים

במקרה הכינותי מראש

לקראת החתונה תגלו שישנם מוזמנים שעד הרגע האחרון לא תדעו האם יפתיעו ויגיעו. ודאו עם המקום האם נשמרים מקומות למוזמנים לא צפויים ביום האירוע (רזרבות), וכמה? בדרך כלל נהוג לאפשר 10% רזרבות.
 

חנייה

בדקו האם המקום מספק חנייה מסודרת והאם יש מספיק חנייה? ישנם מקומות אשר חנייה לא כלולה במחיר ועולה כסף לאורחים. זהו אחד הנושאים עליהם אפשר להתמקח ולהכליל אותו בגובה התשלום למקום.

ליתר ביטחון

כמה דברים שחשוב לוודא שיש במקום, ליתר ביטחון: האם יש גנרטור, למקרה הצורך? האם המקום מציע אלטרנטיבה ליום גשום? מהי מדיניות ביטולים (טפו, טפו, טפו)? האם יש ביטוח? האם יש חברת שמירה? האם יש למקום רשיון עסק?

 

לסיכום, ההחלטה על מקום האירוע היא הגדולה והחשובה ביותר (גם מהבחינה הכספית) ולכן שיקלו היטב את החלטתכם ובררו את כל הפרטים הקטנים לפני החתימה על החוזה והכי חשוב – תחתמו על החוזה בלב שלם וברוגע. מהרגע שסגרתם מקום – זהו, אפשר להתחיל לספור לאחור... מזל טוב!

 

 צור קשר

מיכל שני-בנטוב

michal@planawed.co.il

054-3043660

www.michalshani.com

 
 
 
אודות

שמי מיכל שני-בנטוב, מעצבת גרפית במקצועי. התחתנתי לפני כשנה ובמהלך כל תהליך ההכנות ליווה אותי יומן שהכנתי לעצמי בו יכלתי לכתוב את כל הדברים שצריך לעשות, את כל מה שאני צריכה לשאול וגם מקום לשים בו תמונות שנתנו לי השראה לשמלות, לשיער ועוד. היומן עזר לי ונשאר לי למזכרת מהחתונה.

כשחברה טובה שלי הודיעה שהיא מתחתנת, רציתי להעביר לה את כל הידע שצברתי ולכן איגדתי את כל מה שעשיתי, התייעצתי עם כלות נוספות, דיברתי עם מומחים מתעשיית החתונות וקראתי המון על כל הקשור לחתונות. מהכל ביחד, הצלחתי לרכז את היומן הזה. מאז התחתנו חברות נוספות שלי והיומן הפך למתנה המושלמת ממני אליהן. כל כלה נתנה את התוספת הקטנה ליומן וביחד נוצר היומן שלפניכם.

אני מאמינה שחשוב להנות מכל שלב התכנון ואני מקווה ש”איך לארגן חתונה ולהנות מזה” יעזור לכם לעשות זאת.

יחד עם הנסיון שלי ככלה והיותי מעצבת גרפית, יצרתי את היומן הזה עם המון אהבה. תהנו ומזל טוב!