תפקיד החברה הכי טובה בחתונה

במשך חודשים נעמדת לצד חברתך הטובה, שמעת את כל ההתלבטויות, רעיונות והיית שותפה למתחים ולשמחות הקטנות שבהחלטות. והנה, הגיע היום הגדול, ואת נרגשת (ומותשת), וגם בערב הזה, יש לך לא מעט תפקידים. בחו"ל קוראים לתפקיד של החברה הכי טובה – Maid of Honor, בהחלט מגיע לך כבוד!

המרגיעה הלאומית
יום החתונה עלול להיות יום לחוץ. כל התכנונים שבכל התקופה האחרונה – מתנקזים ל24 שעות הקרובות. הכלה תלוייה בהרבה ספקים (מאפר, ספר, צלם...) וכל עיכוב קטן של אחד מהם, יכול להוביל להחסרת פעימה. חשוב שתהיי שם על מנת להרגיע את הכלה, ולהוריד את מפלס המתח והלחץ. תמיד תשמרי על קור רוח ותנסי לעזור לכלה לקחת את הדברים בקלות. חשוב שהיום הזה יהיה כייפי עבורה ולא יהפוך להיות סיוט מתמשך.

אבל קבענו ב10:00...
בהמשך לתפקידך כמרגיעה לאומית, במידה ואכן יש "חוסר דיוק" בזמנים של הספקים השונים והכלה נכנסת ללחץ, מומלץ שאת תהיי זו שעורכת את שיחות הטלפון לברר מה מצבם. הכלה הרגישה עוד עלולה לאבד את סבלנותה ולאבד מקסמה וחשוב לשמור על אווירה טובה עם מי שאחראי על איך שהכלה נראית.

במקרה הכינותי מראש
פשלות יכולות לקרות. וביום חשוב ולחוץ שכזה, תפקידך הוא להיות המושיעה. בין אם זה לקפוץ לקנות גרביון שנקרע, לפתע צבע האודם שתוכנן לא מתאים, הפרנץ' בציפורניים התקלקל וצריך לתקן – כל אלה, בגזרת אחריותך.

Say Cheese
הצילומים של הזוג לפני החתונה הם אחת המזכרות הנפלאות מהיום הזה. מתי עוד יש כזו הזדמנות להצטלם בידי מומחה כאשר הזוג נראה במיטבו?  כדי למנוע "פשלות" קטנות בתמונות שייתגלו בדיעבד, חשוב שתהיי עירנית לכל מה שיכול לצוץ: פירור בשיניים, אודם שנמרח, כתם על השמלה או שערה סוררת... טיפ קטן נוסף: תני לכלה לשתות רק עם קש, כך לא יימרח האודם.

תאכלי משהו, את חיוורת...
יום החתונה הוא יום ארוך. הוא מתחיל בשעות הבוקר ונמשך עד הבוקר הבא (הלוואי). האדרנלין וההתרגשות מציפים את הכלה אך היא עדיין חייבת לשמור על כוחות. לכן, חשוב לדאוג שהזוג יאכל מעט מהאוכל המשובח שמוגש בחתונה לפני שהאורחים מגיעים, כך גם יישמרו על כוחותיהם ובעיקר – חשוב לרפד את הקיבה לפני שמתחילים לשתות...

עומדים להתחיל
הקבלת פנים בעיצומה, כולם אוכלים, שותים ונהנים. הזוג מתכונן לחופה בחדר חתן-כלה וזה הזמן שבו צריך למצוא את הרב/ אח/ עדים/ הורים/ מחזיקים את החופה/ שושבינות שמפזרות פרחים או כל אחד אחר. היות ואת מכירה את הנפשות הפועלות, מאוד יעזור אם תוכלי לאתר את הדמויות המבוקשות ולכוון אותם למקום היעד שלהם.

מקודשת, מקודשת, מקודשת
רגע אחרי שבירת הכוס מתחילה ההסתערות על החתן והכלה. כולם באים לנשק ולחבק את הזוג וכדי שיהיה לכלה קצת יותר נוח, חשוב לנסות לזנק לעברה, ואחרי שתהיי הראשונה (או השנייה למעשה, אחרי החתן), לחבק ולברך – עזרי לה להוריד את ההינומה. זה יקל עליה מאוד. מובטח. חשוב להחזיר את ההינומה למקום מסודר (בדר"כ החפצים של הזוג נמצאים בחדר חתן-כלה)

יאללא בלאגאן
החלק הכייפי והמשחרר ביותר של הערב הגיע – הריקודים. "יין ישמח לבב אנוש": יין או כל אלכוהול הוא חלק בלתי נפרד מהאירוע. חשוב מאוד (מאוד מאוד) לתת לכלה לשתות משקה מסויים אחד שתבחר לפני החתונה. לא לערבב, ולא לאפשר לאנשים להשקות אותה מה שהם רוצים. אף אחד לא רוצה למצוא את הכלה בשירותים... מלבד זאת, היי ערה לכמויות השתייה שניתנות לכלה ודאגי גם להשקות אותה בכוסות מים.

הטבע קורא
קצת שיכורה (לא רק מאלכוהול, גם מאדרנלין...), ועם שמלה שאולי לא כ"כ פשוטה לתפעול, הכלה שלנו זקוקה להתפנות... עזרתך נחוצה ביותר! הכל תלוי ברמת הקרבה ביניכן, אך אין ספק שחשוב שתהיי שם לעזור לכלה על כל תקלה שאולי יכולה לקרות.

טאץ' קטן
עזרה להחליף לשמלה נוספת, להחליף נעליים, לסדר איפור / שיער – מזל שלכלה יש אותך!
בגדול, את האדם שהכלה הכי סומכת עליו שיהיה שם עבורה. אם משהו משתבש: התסרוקת התפרקה, השמלה נקרעה או כל אסון אחר שיכול לקרות – תשמרי על קור רוח ותתפעלי את האירוע ברוגע ונינוחות, תוך כדי שאת מרגיעה את הכלה.

אז נכון שזה היום של החתן והכלה, אבל היום הזה לא יכול להיות מושלם בלעדייך.
יש לך אחריות לא קטנה, אבל תדעי שהצלחה של היום הזה היא הצלחה שלך! צור קשר

מיכל שני-בנטוב

michal@planawed.co.il

054-3043660

www.michalshani.com

 
 
 
אודות

שמי מיכל שני-בנטוב, מעצבת גרפית במקצועי. התחתנתי לפני כשנה ובמהלך כל תהליך ההכנות ליווה אותי יומן שהכנתי לעצמי בו יכלתי לכתוב את כל הדברים שצריך לעשות, את כל מה שאני צריכה לשאול וגם מקום לשים בו תמונות שנתנו לי השראה לשמלות, לשיער ועוד. היומן עזר לי ונשאר לי למזכרת מהחתונה.

כשחברה טובה שלי הודיעה שהיא מתחתנת, רציתי להעביר לה את כל הידע שצברתי ולכן איגדתי את כל מה שעשיתי, התייעצתי עם כלות נוספות, דיברתי עם מומחים מתעשיית החתונות וקראתי המון על כל הקשור לחתונות. מהכל ביחד, הצלחתי לרכז את היומן הזה. מאז התחתנו חברות נוספות שלי והיומן הפך למתנה המושלמת ממני אליהן. כל כלה נתנה את התוספת הקטנה ליומן וביחד נוצר היומן שלפניכם.

אני מאמינה שחשוב להנות מכל שלב התכנון ואני מקווה ש”איך לארגן חתונה ולהנות מזה” יעזור לכם לעשות זאת.

יחד עם הנסיון שלי ככלה והיותי מעצבת גרפית, יצרתי את היומן הזה עם המון אהבה. תהנו ומזל טוב!